top of page

NÁŠ PŘÍBĚH

..aneb jak jsme si pořídili ranč.

V roce 2015 jsme se rozhodli, že potřebujeme pro naše aktivity základnu. Vlastní koně máme celou věčnost. Působili jsme na jiných rančích, ale vlastní je vlastní. Když jsme našli kouzelné místo u Touškovského potoka v Lisově, rozhodnutí přišlo rychle. A tak už 6 let vám poskytujeme ubytování, pastevní ustájení ve vysokém standardu, pomáháme vám s tréninkem koní a pro radost se věnujeme chovu i dalších zvířat. Kromě koní u nás bydlí i stádo koz, krávy, slepice, králíci nebo spousta koček.

misarazdikova-8743.jpg

NAŠE FILOZOFIE 

Věnujeme se horsemanshipu, což zásadně ovlivňuje náš přístup ke koním. Poskytujeme pouze pastevní ustájení v malých stabilních stádech, protože věříme, že tento způsob chovu koní je nejlepší pro zdravou psychiku i tělo koní. U nás na ranči budeme respektovat jakoukoliv cestu, po které se se svým koněm vydáte, pokud bude ohleduplná ke koni. Když budete potřebovat se svým koněm zpracovat nějaký problém, zdokonalit se v jezdeckém umění nebo jen prohloubit váš společný vztah, rádi vám v tom podáme pomocnou ruku. Cesta výcviku, po které jdeme není nejsnadnější, ale když vidíme počet spokojených lidí i koní, které jsme na cestě potkali, věříme, že jdeme správným směrem.

misarazdikova-8897.jpg

PASTEVNÍ USTÁJENÍ

MÁME VOLNÁ MÍSTA!

Poskytujeme pastevní ustájení pro kobyly a valachy v menších smíšených stádech, která jsou stabilní. Koně se u nás střídají minimálně. Naše pastviny mají více než 20 hektarů a navazují přímo na ranč. Na všech pastvinách je k dispozici přístřešek a napajedlo. Pro bezpečnost koní máme kvalitní pevné ohrady. Pro práci s koněm je možné využít arénu nebo kruhovou jízdárnu. V zázemí k dispozici uzamykatelné skříňky, sedlovna, šatna a sociální zařízení. Pro manipulaci s koněm jsou k dispozici boxy. 

Na pastvinách zpevněné zimoviště, které je během zimy udržované v čistotě. Mimo pastevní sezonu je k dispozici seno v sítích ad libitum. Celý rok koně mají přístup k solnému a minerálnímu lizu.

V případě zranění nebo jiného důvodu k oddělení koně od stáda je k dispozici několik menších výběhů a zmíněné boxy.

V okolí možnost plavení a krásné terény pro vyjížďky i vandry.

Možnost domluvit se na tréninku s Luďkem Čibou.

Cena pro rok 2023 je 4800 Kč/ měsíc

bottom of page